Перейти до основного вмісту

Скриптове меню в Файловому менеджері Cinnamon

Полюбляю я працювати в операційній системі Linux. Навіть не просто полюбляю, а саме в ній весь час працюю. 
На робочому місці у мене чудово обжився Linux Mint з середовищем Cinnamon. Він не потребую забагато ресурсів. Тож на моїй машинці п’ятирічної давності почуває себе добре. Отож, буду ділитися тут також новинками щодо зручної роботи в цій системі. Аби самому не забутися та іншим допомогти.
Мав нині потребу швидко змінити розмір фотографій для подальшого розміщення на сайті. Так, щоб відразу багато і без проблем.

За порадою нашого адміністратора, почав шукати пакет системних скриптів під Nautilus (такий Гномовський файловий менеджер, як хто не в курсі). І на Gnome-Look.org знайшлася велика цікава збірка The Ultimate Nautilus/Nemo Scripts. Як видно з назви, збірка підтримує роботу також в файловому менеджері Nemo, який є стандартним для останніх версій Linux Mint з Cinnamon. Тож мені не довелося додатково доставляти ще й Nautilus.
Як можна прочитати з опису, збірка вміщує 1000 (тисячу) скриптів під різноманітні потреби.
Для встановлення скачаний пакет потрібно просто розпакувати в каталог '/home/$USER/.gnome2/nemo-scripts'. В результаті в контекстному меню будемо бачити набір команд

Є, правда, невеликий мінус -  це відсутність адекватної допомоги. Хоча б в плані переліку скриптів та опису їх залежностей. Так, мені потрібно було доставити програму ImageMagick, щоб запрацював скрипт зміни розміру картинок. Але не є проблемою відкрити в редакторі скрипт, який повине виконати для вас роботу, та подивитися на яку програму він посилається.
А якщо частина скриптів вам точно не знадобляться - просто видаліть їх.
Ось так, налаштовуємо робоче середовище під себе.

Доповнення (вересень 2015)

В нових версіях Nemo змінилося місце розташування  скриптів. Замість
~/.gnome2/nemo-scripts/ їх потрібно розміщувати в ~/.local/share/nemo/scripts/.
Якщо ж ваші скрипти залишилися на старомі місці після оновлення, то виконайте такі команди для їх переміщення в правильне місце розташування:

mkdir -p ~/.local/share/nemo/scripts/ &&\
cp -r ~/.gnome2/nemo-scripts/* ~/.local/share/nemo/scripts/ &&\
chmod -R +x ~/.local/share/nemo/scripts/*

І знову все працює.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Нюанси роботи в Google Docs

Багато хто створює документи в чудовій програмі Google Docs. Але крім стандартних функцій, які є в усіх текстових редакторах, в цю Google додає цікаві можливості. Я хочу зберегти та поділитися деякими цікавими можливостями

Як встановити VirtualBox Guest Additions на Ubuntu server (без графічного інтерфейсу користувача)

 VirtualBox Guest Additions забезпечують підвищення продуктивності та додаткові функції вашим хостам у віртуалізації. Щоб інсталювати цей пакунок на гостьовому сервері Ubuntu без графічного інтерфейсу, необхідно иконати такі кроки. Віртуальні машини (ВМ) стали основним продуктом центрів обробки даних… і не без підстав. За допомогою віртуальних машин ви можете розгорнути стільки серверів, скільки дозволяє обладнання хоста. Але навіть якщо у вас є досить потужне обладнання, ви точно захочете отримати якомога більше продуктивності від цих віртуальних машин, тому завжди повинні враховувати продуктивність під час створення нової віртуальної машини. Одним із способів отримати більшу продуктивність, а також такі зручні функції, як спільний доступ до каталогів між гостем і хостом, є встановлення гостьових доповнень VirtualBox. Для хоста, який містить графічний інтерфейс, це дуже просто. Необхідно запустити хост, натиснувши в меню хоста Пристрої -> Встановити гостьові доповнення, а по...